aimeos-core - en to he translation catalogue (272 entries)

en: %1$d article | %1$d articles
he[0]: %1$d מאמר
he[1]: %1$d מאמרים
he[2]: %1$d מאמרים

en: %1$d review | %1$d reviews
he[0]: %1$d ביקורות
he[1]: %1$d ביקורות
he[2]: %1$d ביקורות

en: %1$s %2$s off
he: %1$s %2$s הנחה

en: %1$s at %2$s
he: %1$s ב-%2$s

en: %1$s%3$s + %2$s%3$s
he: %1$s%3$s %2$s%3$s

en: (opens in new window)
he: (נפתח בחלון חדש)

en: + %1$s %2$s
he: %1$s %2$s

en: + %1$s%% %2$s
he: %1$s%% %2$s

en: + %1$s%% VAT
he: + %1$s%% מע"מ

en: A non-recoverable error occured
he: אירעה שגיאה שאינה ניתנת לשחזור

en: Add
he: הוסף

en: Add billing address
he: הוסף כתובת לחיוב

en: Add delivery address
he: הוסף כתובת משלוח

en: Add to basket
he: הוסף לסל

en: Additional
he: נוסף

en: Additional 2
he: 2 נוסף

en: Address part "%1$s" is invalid
he: החלק "%1$s" בכתובת אינו חוקי

en: Address part "%1$s" is missing
he: חלק הכתובת "%1$s" חסר

en: Apply
he: הגש בקשה

en: Article
he: מאמר

en: Article no.
he: סעיף מס.

en: At least one billing address part is missing or invalid
he: לפחות חלק אחד של כתובת החיוב חסר או לא חוקי

en: At least one delivery address part is missing or invalid
he: לפחות חלק אחד מהכתובת למשלוח חסר או לא חוקי

en: At least one payment address part is missing or invalid
he: לפחות חלק אחד מפרטי כתובת התשלום חסר או אינו חוקי

en: At least one product couldn't be added to the basket.
he: לא ניתן להוסיף לפחות מוצר אחד לסל הקניות.

en: Back
he: אחורה

en: Basket
he: סל

en: Basket details
he: פרטי הסל

en: Basket name
he: שם הסל

en: Basket saved sucessfully
he: סל נשמר בהצלחה

en: Billing address
he: כתובת:תשלום

en: Billing address part "%1$s" is invalid
he: חלק הכתובת לחיוב "%1$s" אינו חוקי

en: Billing address part "%1$s" is missing
he: חסר חלק של כתובת החיוב "%1$s".

en: Birthday
he: יום הולדת

en: Breadcrumb navigation
he: ניווט בפירורי לחם

en: Bulk order
he: הזמנה בכמות גדולה

en: Bundled products
he: מוצרים מצורפים

en: Buy now
he: קנה עכשיו

en: Cancel
he: בטל

en: Categories
he: קטלוג

en: Change
he: שינוי

en: Change address
he: שינוי כתובת

en: Change billing address
he: שינוי כתובת חיוב

en: Change coupons
he: שנה קופונים

en: Change delivery
he: שינוי משלוח

en: Change delivery address
he: שינוי כתובת משלוח

en: Change payment
he: שנה תשלום

en: Change products
he: החלף מוצרים

en: Characteristics
he: מאפיין

en: Checkout
he: קופה

en: City
he: עיר

en: Class "%1$s" not found
he: הכיתה "%1$s" לא נמצאה

en: Close
he: סגור

en: Company
he: חברה

en: Confirmation
he: אישור

en: Country
he: מדינה

en: Coupon codes
he: קודי קופון

en: Coupons
he: קופונים

en: Create a customer account for me
he: צור עבורי חשבון לקוח

en: Created
he: נוצר

en: Customer account
he: חשבון לקוח

en: Decrease
he: ירידה

en: Delete
he: מחק

en: Delete item
he: מחק פריט

en: Delivery
he: משלוח

en: Delivery address
he: כתובת:משלוח

en: Delivery address deleted successfully
he: כתובת למשלוח נמחקה בהצלחה

en: Delivery address part "%1$s" is invalid
he: חלק של כתובת המשלוח "%1$s" אינו חוקי

en: Delivery address part "%1$s" is missing
he: חסר חלק בכתובת למשלוח "%1$s".

en: Delivery within
he: משלוח בתוך

en: Description
he: תיאור

en: Details
he: פרטים

en: Don't store address
he: אל תשמור כתובת

en: Downloads
he: הורדות

en: E-Mail
he: דואר אלקטרוני

en: End date
he: תאריך סיום

en: Favorite products
he: מוצרים מועדפים

en: Fax
he: פקס

en: Fields with an * are mandatory
he: שדות עם * הם חובה

en: Filter
he: מסנן

en: First
he: ראשון

en: First name
he: שם פרטי

en: Found products
he: מוצרים שנמצאו

en: GB999999973
he: IL999999973

en: Go to page
he: עבור לדף

en: Grid view
he: תצוגת רשת

en: Highest price
he: המחיר הגבוה ביותר

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions (opens in new tab)">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy (opens in new tab)">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy (opens in new tab)">cancellation policy</a>
he: אני מקבל את <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions (opens in new tab)">התנאים וההגבלות</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy (opens in new tab)">מדיניות הפרטיות</a> <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy (opens in new tab)">ומדיניות הביטול</a>

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">cancellation policy</a>
he: אני מקבל את <a href="%1$s" target="_blank" title="תנאים והגבלות" alt="תנאים והגבלות">תנאים והגבלות</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="מדיניות פרטיות" alt="מדיניות פרטיות">מדיניות פרטיות</a> ו<a href="%3$s" target="_blank" title="מדיניות ביטול" alt="מדיניות ביטול">מדיניות ביטול</a>

en: If back in stock
he: אם חזר למלאי

en: If price decreases
he: אם המחיר יורד

en: Incl. %1$s%% %2$s
he: לְרַבּוֹת %1$s%% %2$s

en: Incl. %1$s%% VAT
he: לְרַבּוֹת %1$s%% VAT

en: Included rebates
he: הנחות כלולות

en: Increase
he: הגדל

en: Interval
he: מרווח

en: Invalid characters in client name "%1$s"
he: תווים לא חוקיים בשם הלקוח "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
he: שם מחלקה לא חוקי "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
he: דומיין לא חוקי "%1$s"

en: Invoice
he: חשבונית

en: Language
he: שפה

en: Last
he: אחרון

en: Last name
he: שם משפחה

en: Last seen
he: נראה לאחרונה

en: Latest
he: האחרון

en: Less
he: פחות

en: List view
he: תצוגת רשימה

en: Lowest price
he: המחיר הנמוך ביותר

en: Mobile
he: נייד

en: Mobile number
he: מספר נייד

en: More
he: עוד

en: More reviews
he: ביקורות נוספות

en: Name
he: שם

en: New
he: חדש

en: New delivery address
he: כתובת חדשה למשלוח

en: Next
he: הבא

en: Next order
he: ההזמנה הבאה

en: No articles found for <span class="searchstring">"%1$s"</span>. Please try again with a different keyword.
he: לא נמצאו מאמרים עבור <span class="searchstring">"%1$s"</span>.

en: No order ID available in session
he: אין מזהה הזמנה זמין בהפעלה

en: No view available
he: אין תצוגה זמינה

en: One month
he: חודש אחד

en: One week
he: שבוע אחד

en: Open submenu
he: פתח תפריט משנה

en: Order ID
he: מזהה הזמנה

en: Order details
he: פרטי הזמנה

en: Order history
he: היסטוריית הזמנות

en: Order status
he: סטטוס הזמנה

en: Other customers also bought
he: גם לקוחות אחרים קנו

en: Page %1$d of %2$d
he: עמוד %1$d מתוך %2$d

en: Pay now
he: שלם עכשיו

en: Payment
he: תשלום

en: Payment address part "%1$s" is invalid
he: כתובת התשלום "%1$s" אינה חוקית

en: Payment address part "%1$s" is missing
he: חלק כתובת התשלום "%1$s" חסר

en: Payment costs
he: עלויות תשלום

en: Payment status
he: סטטוס תשלום

en: Percentage
he: אחוז

en: Pin product
he: מוצר סיכה

en: Pinned products
he: מוצרים מוצמדים

en: Please accept the terms and conditions
he: נא לקבל את התנאים וההגבלות

en: Please check your order
he: אנא בדוק את ההזמנה שלך

en: Please choose your delivery method
he: אנא בחר את שיטת המשלוח שלך

en: Please choose your payment method
he: אנא בחר את שיטת התשלום שלך

en: Please enter at least three characters
he: נא להזין לפחות שלושה תווים

en: Please enter your payment details
he: אנא הזן את פרטי התשלום שלך

en: Please select
he: אנא בחר

en: Postal code
he: מיקוד

en: Previous
he: הקודם

en: Price
he: מחיר

en: Price filter
he: מסנן מחירים

en: Price range
he: טווח מחירים

en: Proceed
he: המשך

en: Processing the payment failed
he: עיבוד התשלום נכשל

en: Product
he: מוצר

en: Product actions
he: פעולות מוצר

en: Product attributes
he: מאפייני מוצר

en: Product categories
he: קטגוריות מוצרים

en: Product characteristics
he: מאפייני מוצר

en: Product description
he: תיאור המוצר

en: Product downloads
he: הורדות מוצרים

en: Product filters
he: מסנני מוצרים

en: Product image
he: תמונת מוצר

en: Product information
he: מידע על המוצר

en: Product price
he: מחיר המוצר

en: Product reviews
he: ביקורות מוצר

en: Product search
he: חיפוש מוצרים

en: Products you might be also interested in
he: מוצרים שאולי יעניינו אותך גם

en: Qty
he: כמות

en: Quantity
he: כמות

en: Rating
he: דירוג

en: Reference
he: הפניה

en: Relevance
he: רלוונטיות

en: Remove
he: הסר

en: Reset
he: אפס

en: Result for "%1$s"
he: תוצאה עבור "%1$s"

en: Reviews
he: סקירה

en: SKU or article name
he: SKU או שם מאמר

en: Sale
he: מכירה

en: Salutation
he: ברכה

en: Save
he: שמור

en: Saved basket removed sucessfully
he: סל שמור הוסר בהצלחה

en: Saved baskets
he: סלים שמורים

en: Search
he: חפש

en: Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d article) | Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d articles)
he[0]: תוצאות החיפוש עבור "%1$s" (%2$d מאמר)
he[1]: תוצאות החיפוש עבור "%1$s" (%2$d מאמרים)
he[2]: תוצאות החיפוש עבור "%1$s" (%2$d מאמרים)

en: Select country
he: בחר מדינה

en: Select currency
he: בחר מטבע

en: Select language
he: בחר שפה

en: Select salutation
he: בחר ברכה

en: Select state
he: בחר מצב

en: Share
he: שתף

en: Shipping
he: משלוח

en: Show
he: הצגה

en: Sort by
he: מיין לפי

en: Sort by:
he: מיין לפי:

en: Stars
he: כוכבים

en: State
he: מדינה

en: Stock
he: מלאי

en: Stock: %1$s, %2$s
he: מלאי: %1$s, %2$s

en: Stock: %1$s, %2$s, back on %3$s
he: מלאי: %1$s, %2$s, חזרה ב-%3$s

en: Street
he: רחוב

en: Sub-total
he: סה"כ משנה

en: Submit
he: שלח

en: Subscription ID
he: מזהה מנוי

en: Subscription details
he: פרטי מנוי

en: Subscriptions
he: מנוי

en: Suggested products
he: מוצרים מוצעים

en: Sum
he: סכום

en: Supplier information
he: מידע על הספק

en: Supplier list
he: רשימת ספקים

en: Suppliers
he: ספק

en: Take a look
he: תסתכל

en: Telephone
he: טלפון

en: Terms and conditions
he: תנאים והגבלות

en: Thank you for your order and authorizing the payment.
    An e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
he: תודה על הזמנתך ואישור התשלום.
    אימייל עם פרטי ההזמנה יישלח אליך בתוך הדקות הקרובות.

en: Thank you for your order.
    We received your payment and an e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
he: תודה על הזמנתך.
    קיבלנו את התשלום שלך ואימייל עם פרטי ההזמנה יישלח אליך בתוך הדקות הקרובות.

en: Thank you for your review!
he: תודה על הביקורת שלך!

en: The order was canceled.
    Do you wish to retry your order?
he: ההזמנה בוטלה.
    האם ברצונך לנסות שוב את ההזמנה שלך?

en: The payment confirmation for your order is still pending.
    You will get an e-mail as soon as the payment is authorized.
he: אישור התשלום עבור ההזמנה שלך עדיין בהמתנה.
    תקבל הודעת דואר אלקטרוני ברגע שהתשלום יאושר.

en: Three month
he: שלושה חודשים

en: Time frame
he: מסגרת זמן

en: Title
he: כותרת

en: Toggle fullscreen
he: החלף מסך מלא

en: Total
he: סה"כ

en: Try again
he: נסה שוב

en: Two weeks
he: שבועיים

en: Unable to create an account: %1$s
he: לא ניתן ליצור חשבון: %1$s

en: Unable to save address for customer "%1$s": %2$s
he: לא ניתן לשמור כתובת עבור הלקוח "%1$s": %2$s

en: Unfortunately, the payment for your order was refused.
    Do you wish to retry?
he: למרבה הצער, התשלום עבור ההזמנה שלך נדחה.
    האם ברצונך לנסות שוב?

en: Update
he: עדכון

en: Variant
he: גרסה

en: Vat ID
he: מזהה מע"מ

en: Vendor response
he: תגובת הספק

en: Watch
he: צפו

en: Watched products
he: מוצרים נצפו

en: Web site
he: אתר אינטרנט

en: What do you think about the product
he: מה אתה חושב על המוצר

en: Y-m-d
he: d.m.Y

en: YYYY-MM-DD
he: יום/חודש/שנה

en: YYYY-MM-DD HH:mm
he: יום/חודש/שנה שעה:דקה

en: You are here:
he: אתה כאן:

en: You can only save up to %1$s products as favorites
he: אתה יכול לשמור רק עד %1$s מוצרים כמועדפים

en: You can only watch up to %1$s products
he: אתה יכול לצפות רק עד %1$s מוצרים

en: You must log in first
he: עליך להתחבר תחילה

en: You will now be forwarded to the next step
he: כעת תועבר לשלב הבא

en: Your choice
he: בחירה שלך

en: Your comment
he: ההערה שלך

en: Your rating
he: הדירוג שלך

en: Your reference
he: ההפניה שלך

en: Your reference number
he: מספר האסמכתה שלך

en: Your review
he: הביקורת שלך

en: Zoom in/out
he: זום פנימה/החוצה

en: address
he: כתובת

en: delivery
he: משלוח

en: favorite
he: מועדף

en: from %1$s
he: מ-%1$s

en: like billing address
he: כתובת לחיוב כמו

en: new address
he: כתובת חדשה

en: none
he: אין

en: on request
he: לפי בקשה

en: payment
he: תשלום

en: pin
he: פין

en: price:default
he: מחיר:ברירת מחדל

en: process
he: תהליך

en: stock-high
he: שיא מלאי

en: stock-low
he: המלאי נמוך

en: stock-out
he: אזל מלא

en: stock-unlimited
he: מלאי ללא הגבלה

en: summary
he: סיכום

en: watch
he: שעון

en: ▲ Name
he: ▲ שם

en: ▲ Price
he: ▲ מחיר

en: ▼ Name
he: ▼ שם

en: ▼ Price
he: ▼ מחיר
