aimeos-core - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Adding product with ID "%1$s" is not allowed
da: Tilføjelse af produkt med ID "%1$s" er ikke tilladt

en: Available attribute IDs "%1$s" do not match the given attribute IDs "%2$s"
da: Tilgængelige attribut-id'er "%1$s" matcher ikke de givne attribut-id'er "%2$s"

en: Basket item at position "%1$d" cannot be changed
da: Kurvemne på position "%1$d" kan ikke ændres

en: Basket item at position "%1$d" cannot be deleted manually
da: Kurvemne på position "%1$d" kan ikke slettes manuelt

en: Category is not available
da: Kategorien er ikke tilgængelig

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
da: Klassen "%1$s" implementerer ikke "%2$s"

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
da: Klassen "%1$s" implementerer ikke grænsefladen "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
da: Klassen "%1$s" er ikke tilgængelig

en: Class "%1$s" not found
da: Klassen "%1$s" blev ikke fundet

en: Controller path is empty
da: Controller-stien er tom

en: Coupon code "%1$s" is invalid
da: Kuponkoden "%1$s" er ugyldig

en: Coupon code "%1$s" is invalid or not available any more
da: Kuponkoden "%1$s" er ugyldig eller ikke længere tilgængelig

en: Coupon for code "%1$s" is not available any more
da: Kupon for koden "%1$s" er ikke længere tilgængelig

en: Domain "%1$s" is not supported
da: Domænet "%1$s" understøttes ikke

en: Invalid "%1$s" references for product with ID "%2$s"
da: Ugyldige "%1$s"-referencer for produkt med ID "%2$s"

en: Invalid "%1$s" references for product with ID %2$s
da: Ugyldige "%1$s"-referencer for produkt med ID %2$s

en: Invalid address properties, please check your input
da: Ugyldige adresseegenskaber, tjek venligst dit input

en: Invalid characters in class name "%1$s"
da: Ugyldige tegn i klassenavnet "%1$s"

en: Invalid characters in controller name "%1$s"
da: Ugyldige tegn i controller-navnet "%1$s"

en: Invalid characters in controller name "%1$s" in "%2$s"
da: Ugyldige tegn i controller-navnet "%1$s" i "%2$s"

en: Invalid class name "%1$s"
da: Ugyldigt klassenavn "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
da: Ugyldigt domæne "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
da: Ugyldig fabrik "%1$s"

en: Invalid price value "%1$s"
da: Ugyldig prisværdi "%1$s"

en: Invalid service attributes
da: Ugyldige serviceattributter

en: Invalid value for address type "%1$s"
da: Ugyldig værdi for adressetype "%1$s"

en: List type for domain "%1$s" and code "%2$s" not found
da: Listetype for domæne "%1$s" og kode "%2$s" ikke fundet

en: No article found for selected attributes and product ID "%1$s"
da: Ingen artikel fundet for valgte attributter og produkt-ID "%1$s"

en: No customer lists domain
da: Intet domæne med kundelister

en: No customer lists type code
da: Ingen typekode for kundelister

en: No item for "%1$s" (%2$s) found
da: Intet element for "%1$s" (%2$s) fundet

en: No order item for ID "%1$s" found
da: Ingen ordrevare for ID "%1$s" fundet

en: No stock for product ID "%1$s" and type "%2$s" available
da: Intet lager for produkt-ID "%1$s" og type "%2$s" tilgængeligt

en: No unique article found for selected attributes and product ID "%1$s"
da: Ingen unik artikel fundet for valgte attributter og produkt-ID "%1$s"

en: Not allowed to access customer data for ID "%1$s"
da: Ikke tilladt at få adgang til kundedata for ID "%1$s"

en: Number of coupon codes exceeds the limit
da: Antallet af kupon koder er nået

en: Product item with ID "%1$s" not found
da: Produkt med ID "%1$s" ikke fundet

en: Requirements for coupon code "%1$s" aren't met
da: Kravene til kuponkoden "%1$s" er ikke opfyldt

en: Service item for type "%1$s" and ID "%2$s" not found
da: Serviceelement for type "%1$s" og ID "%2$s" ikke fundet

en: Site is not available
da: Webstedet er ikke tilgængeligt

en: Temporary limit reached
da: Midlertidig grænse nået

en: Temporary order limit reached
da: Midlertidig ordregrænse nået

en: The order has already been created
da: Ordren er allerede oprettet

en: There are not enough products "%1$s" in stock
da: Der er ikke nok produkter "%1$s" på lager

en: Unable to call method "%1$s"
da: Kunne ikke kalde metoden "%1$s"

en: Unable to call method "%1$s::%2$s"
da: Kunne ikke kalde metoden "%1$s::%2$s"

en: Unable to create provider "%1$s" for service with ID "%2$s"
da: Kunne ikke oprette udbyder "%1$s" for tjeneste med ID "%2$s"

en: Unable to find category "%1$s"
da: Kunne ikke finde kategorien "%1$s"

en: Unable to find product "%1$s"
da: Kunne ikke finde produktet "%1$s"

en: Unable to find supplier "%1$s"
da: Kunne ikke finde leverandør "%1$s"

en: Unknown attributes "%1$s"
da: Ukendte attributter "%1$s"

en: Unknown service attributes
da: Ukendte serviceattributter

en: You are not allowed to manage groups
da: Du har ikke tilladelse til at administrere grupper

en: You can only add a review if you have ordered a product
da: Du kan kun tilføje en anmeldelse, hvis du har bestilt et produkt.
