aimeos-core - en to fi translation catalogue (54 entries)

en: Adding product with ID "%1$s" is not allowed
fi: Tuotteen lisääminen ID:llä "%1$s" ei ole sallittua.

en: Available attribute IDs "%1$s" do not match the given attribute IDs "%2$s"
fi: Käytettävissä olevat attribuutin tunnukset "%1$s" eivät vastaa annettuja attribuutin tunnuksia "%2$s".

en: Basket item at position "%1$d" cannot be changed
fi: Korin kohdetta paikassa "%1$d" ei voi muuttaa.

en: Basket item at position "%1$d" cannot be deleted manually
fi: Korin kohdetta paikassa "%1$d" ei voi poistaa manuaalisesti.

en: Category is not available
fi: Luokka ei ole käytettävissä

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
fi: Luokka "%1$s" ei toteuta "%2$s"

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
fi: Luokka "%1$s" ei toteuta liitäntää "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
fi: Luokka "%1$s" ei saatavilla

en: Class "%1$s" not found
fi: Luokka "%1$s" ei löydy

en: Controller path is empty
fi: Ohjaimen polku on tyhjä

en: Coupon code "%1$s" is invalid
fi: Kuponkikoodi "%1$s" ei ole voimassa.

en: Coupon code "%1$s" is invalid or not available any more
fi: Kuponkikoodi "%1$s" ei ole voimassa tai sitä ei ole enää saatavana.

en: Coupon for code "%1$s" is not available any more
fi: Kuponki koodille "%1$s" ei ole enää saatavilla.

en: Domain "%1$s" is not supported
fi: Verkkotunnusta "%1$s" ei tueta.

en: Invalid "%1$s" references for product with ID "%2$s"
fi: Virheelliset "%1$s" viittaukset tuotteelle, jonka ID on "%2$s".

en: Invalid "%1$s" references for product with ID %2$s
fi: Virheelliset "%1$s"-viittaukset tuotteelle, jonka tunnus on %2$s.

en: Invalid address properties, please check your input
fi: Virheelliset osoiteominaisuudet, tarkista syöttämäsi tiedot.

en: Invalid characters in class name "%1$s"
fi: Virheellisiä merkkejä luokkanimessä "%1$s"

en: Invalid characters in controller name "%1$s"
fi: Ohjaimen nimessä "%1$s" on virheellisiä merkkejä.

en: Invalid characters in controller name "%1$s" in "%2$s"
fi: Virheelliset merkit ohjaimen nimessä "%1$s" kohdassa "%2$s".

en: Invalid class name "%1$s"
fi: Virheellinen luokkanimi "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
fi: Virheellinen verkkotunnus "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
fi: Virheellinen tehdas "%1$s"

en: Invalid price value "%1$s"
fi: Virheellinen hinta-arvo "%1$s"

en: Invalid service attributes
fi: Virheelliset palveluattribuutit

en: Invalid value for address type "%1$s"
fi: Osoitetyypin "%1$s" arvo on virheellinen.

en: List type for domain "%1$s" and code "%2$s" not found
fi: Luettelotyyppiä verkkotunnukselle "%1$s" ja koodille "%2$s" ei löydy.

en: No article found for selected attributes and product ID "%1$s"
fi: Valituille ominaisuuksille ja tuotetunnukselle "%1$s" ei löytynyt artikkelia.

en: No customer lists domain
fi: Ei asiakasluetteloita verkkotunnus

en: No customer lists type code
fi: Ei asiakasluetteloiden tyyppikoodia

en: No item for "%1$s" (%2$s) found
fi: Ei löytynyt kohdetta "%1$s" (%2$s) varten

en: No order item for ID "%1$s" found
fi: Ei löytynyt tilauserää tunnukselle "%1$s".

en: No stock for product ID "%1$s" and type "%2$s" available
fi: Tuotetunnusta "%1$s" ja tyyppiä "%2$s" ei ole varastossa.

en: No unique article found for selected attributes and product ID "%1$s"
fi: Valituille attribuuteille ja tuotetunnukselle "%1$s" ei löytynyt ainutlaatuista artikkelia.

en: Not allowed to access customer data for ID "%1$s"
fi: Asiakastietoja ei saa käyttää tunnuksen "%1$s" osalta.

en: Number of coupon codes exceeds the limit
fi: Alennuskoodien määrä ylittää sallitun rajan

en: Product item with ID "%1$s" not found
fi: Tuotekohdetta tunnuksella "%1$s" ei löydy.

en: Requirements for coupon code "%1$s" aren't met
fi: Kuponkikoodin "%1$s" vaatimukset eivät täyty.

en: Service item for type "%1$s" and ID "%2$s" not found
fi: Palvelukohdetta, jonka tyyppi on "%1$s" ja tunnus "%2$s", ei löydy.

en: Site is not available
fi: Sivusto ei ole käytettävissä

en: Temporary limit reached
fi: Väliaikainen raja saavutettu

en: Temporary order limit reached
fi: Tilapäisen tilauksen raja saavutettu

en: The order has already been created
fi: Tilaus on jo luotu

en: There are not enough products "%1$s" in stock
fi: Varastossa ei ole tarpeeksi tuotteita "%1$s".

en: Unable to call method "%1$s"
fi: Toimintoa "%1$s” ei voitu suorittaa

en: Unable to call method "%1$s::%2$s"
fi: Metodia "%1$s::%2$s" ei voida kutsua.

en: Unable to create provider "%1$s" for service with ID "%2$s"
fi: Palveluntarjoajaa "%1$s" ei pystytä luomaan palvelulle, jonka tunnus on "%2$s".

en: Unable to find category "%1$s"
fi: Kategoriaa "%1$s" ei löydy.

en: Unable to find product "%1$s"
fi: Tuotetta "%1$s" ei löydy.

en: Unable to find supplier "%1$s"
fi: Toimittajaa "%1$s" ei löydy.

en: Unknown attributes "%1$s"
fi: Tuntemattomat attribuutit "%1$s"

en: Unknown service attributes
fi: Tuntemattomat palveluattribuutit

en: You are not allowed to manage groups
fi: Et saa hallita ryhmiä

en: You can only add a review if you have ordered a product
fi: Voit lisätä arvostelun vain, jos olet tilannut tuotteen.
