aimeos-core - en to sv translation catalogue (54 entries)

en: Adding product with ID "%1$s" is not allowed
sv: Det är inte tillåtet att lägga till en produkt med ID "%1$s"

en: Available attribute IDs "%1$s" do not match the given attribute IDs "%2$s"
sv: Tillgängliga attribut-ID:n "%1$s" matchar inte de angivna attribut-ID:n "%2$s"

en: Basket item at position "%1$d" cannot be changed
sv: Korgposten på position "%1$d" kan inte ändras

en: Basket item at position "%1$d" cannot be deleted manually
sv: Korgobjektet på position "%1$d" kan inte raderas manuellt

en: Category is not available
sv: Kategorin är inte tillgänglig

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
sv: Klassen "%1$s" implementerar inte "%2$s"

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
sv: Klassen "%1$s" implementerar inte gränssnittet "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
sv: Klassen "%1$s" är inte tillgänglig

en: Class "%1$s" not found
sv: Klassen "%1$s" hittades inte

en: Controller path is empty
sv: Styrenhetens sökväg är tom

en: Coupon code "%1$s" is invalid
sv: Kupongkoden "%1$s" är ogiltig

en: Coupon code "%1$s" is invalid or not available any more
sv: Kupongkoden "%1$s" är ogiltig eller inte längre tillgänglig

en: Coupon for code "%1$s" is not available any more
sv: Kupongen för koden "%1$s" är inte längre tillgänglig

en: Domain "%1$s" is not supported
sv: Domänen "%1$s" stöds inte

en: Invalid "%1$s" references for product with ID "%2$s"
sv: Ogiltiga "%1$s"-referenser för produkt med ID "%2$s"

en: Invalid "%1$s" references for product with ID %2$s
sv: Ogiltiga "%1$s"-referenser för produkt med ID %2$s

en: Invalid address properties, please check your input
sv: Ogiltiga adressegenskaper, vänligen kontrollera din inmatning

en: Invalid characters in class name "%1$s"
sv: Ogiltiga tecken i klassnamnet "%1$s"

en: Invalid characters in controller name "%1$s"
sv: Ogiltiga tecken i styrenhetsnamnet "%1$s"

en: Invalid characters in controller name "%1$s" in "%2$s"
sv: Ogiltiga tecken i styrenhetsnamnet "%1$s" i "%2$s"

en: Invalid class name "%1$s"
sv: Ogiltigt klassnamn "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
sv: Ogiltig domän "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
sv: Ogiltig fabrik "%1$s"

en: Invalid price value "%1$s"
sv: Ogiltigt prisvärde "%1$s"

en: Invalid service attributes
sv: Ogiltiga serviceattribut

en: Invalid value for address type "%1$s"
sv: Ogiltigt värde för adresstyp "%1$s"

en: List type for domain "%1$s" and code "%2$s" not found
sv: Listtyp för domän "%1$s" och kod "%2$s" hittades inte

en: No article found for selected attributes and product ID "%1$s"
sv: Ingen artikel hittades för valda attribut och produkt-ID "%1$s"

en: No customer lists domain
sv: Ingen domän med kundlistor

en: No customer lists type code
sv: Ingen kod av typen kundlistor

en: No item for "%1$s" (%2$s) found
sv: Ingen artikel för "%1$s" (%2$s) hittades

en: No order item for ID "%1$s" found
sv: Ingen orderartikel för ID "%1$s" hittades

en: No stock for product ID "%1$s" and type "%2$s" available
sv: Ingen lagertillgång för produkt-ID "%1$s" och typ "%2$s" tillgänglig

en: No unique article found for selected attributes and product ID "%1$s"
sv: Ingen unik artikel hittades för valda attribut och produkt-ID "%1$s"

en: Not allowed to access customer data for ID "%1$s"
sv: Inte tillåtet att komma åt kunddata för ID "%1$s"

en: Number of coupon codes exceeds the limit
sv: Antalet kupongkoder överskrider gränsen

en: Product item with ID "%1$s" not found
sv: Produktobjekt med ID "%1$s" hittades inte

en: Requirements for coupon code "%1$s" aren't met
sv: Kraven för kupongkoden "%1$s" är inte uppfyllda

en: Service item for type "%1$s" and ID "%2$s" not found
sv: Serviceobjekt för typ "%1$s" och ID "%2$s" hittades inte

en: Site is not available
sv: Webbplatsen är inte tillgänglig

en: Temporary limit reached
sv: Temporär gräns nådd

en: Temporary order limit reached
sv: Temporär ordergräns nådd

en: The order has already been created
sv: Ordern har redan skapats

en: There are not enough products "%1$s" in stock
sv: Det finns inte tillräckligt många produkter "%1$s" i lager

en: Unable to call method "%1$s"
sv: Det går inte att anropa metoden "%1$s"

en: Unable to call method "%1$s::%2$s"
sv: Det går inte att anropa metoden "%1$s::%2$s"

en: Unable to create provider "%1$s" for service with ID "%2$s"
sv: Det går inte att skapa leverantören "%1$s" för tjänsten med ID "%2$s"

en: Unable to find category "%1$s"
sv: Det går inte att hitta kategorin "%1$s"

en: Unable to find product "%1$s"
sv: Det går inte att hitta produkten "%1$s"

en: Unable to find supplier "%1$s"
sv: Det gick inte att hitta leverantören "%1$s"

en: Unknown attributes "%1$s"
sv: Okända attribut "%1$s"

en: Unknown service attributes
sv: Okända serviceattribut

en: You are not allowed to manage groups
sv: Du har inte rätt att hantera grupper

en: You can only add a review if you have ordered a product
sv: Du kan bara lägga till en recension om du har beställt en produkt
